دپارتمان ها

دپارتمان کودک


سلامت روانی کودکان یکی از مهم ترین های جنبه های برنامه ریزی کشورهای پیشرفته جهان است. گر چه درچند دهه گذشته در کشور عزیزمان، برنامه های درمانی عمدتا خاص بزرگسالان بوده است، اما در دهه اخیر درمان های جدید و جالب توجهی برای کودکان و مشکلات خاص آنان معرفی شده است و افقی نو برای حل اختلالات کودکان باز شده است. به نظر می رسد که رویکردهای معاصر مجددا دوران کودکی و اختلالات مرتبط با آن را کانون توجه قرار داده اند. اختلالاتی که با عدم توجه و رسیدگی می توانند به مشکلات حاد روانشناختی در بزرگسالی تبدیل شوند.

از این رو مرکز مشاوره فردوس به منظور بهبود و افزایش آگاهی ها و مهارت های فرزند پروری والدین و نیز رشد و ارتقای توانمندی های مختلف شناختی و حرکتی کودکان و نوجوانان و همچنین شناسایی و غربال کودکان دچار اختلالات مختلف روانشناختی اقدام به ارائه ی بسته های آموزشی و درمانی مختلف کرده است.


دپارتمان نوجوان


شما نیزمانند والدین دیگر معمولا وقتی فرزندتان به سن نوجوانی می رسد،شروع می کنید به پرسیدن سوالاتی از خودتان، در مورد نقشتان در زندگی او: من باید به چه چیزهایی توجه داشته باشم؟ چه چیز مهم است و چه چیز مهم نیست؟ همچنین ممکن است احساس سردرگمی کنید، زیرا بروز رفتاری از سوی شما در برابر نوجوانتان ممکن است یک روز از طرف اوقابل قبول باشد وروز بعد باعث عصبانیتش بشود. بنابراین شناخت این اختلالات و استفاده از مشاوره های صحیح جهت رفع این اختلالات تا حد زیادی می تواند به رفع آن کمک کند.


دپارتمان نوروفیدبک، بیش فعالی و عدم تمرکز


نوروفیدبک پیش از اینکه به شما کمک کند تا بتوانید امواج مغزی خود را کنترل کنید و بد تنظیمی ها را سامان ببخشید، از طریق الکتروانسفالوگرافی یک نقشه مغزی در اختیار متخصص قرار می دهد. این نقشه مغزی میزان فعالیت امواج مغزی شما در کل مغز را نشان داده و با آن می توان نواحی که امواج درست کار نمی کنند را مشخص نمود.

در ضمن بازخورد عصبی از طریق داده های پژوهشی پیشین این امکان را به متخصص می دهد که امواج مغزی شما را با توجه به گروه سنی و جنسیتتان، با امواج مغزی دیگر افراد مقایسه کند. در واقع بهنجار بودن یا نابهنجاری آن را متوجه شود.


دپارتمان مشاوره ازدواج


مشاوره قبل از ازدواج در بین افراد یک کار فانتزی و لوکس محسوب می شود به همین دلیل بسیاری از افراد با مراجعه به مشاوره به نکات ارایه شده توجهی نکرده و تصمیم خود را عملی کرده و بعد از ازدواج و با مراجعه مجدد به مشاوره از کرده خود ابراز ندامت می کنند. برای کاهش آمار طلاق در جامعه باید مشاوره قبل از ازدواج به یک امر اجباری و رسمی تبدیل شود تا جوانان بتوانند ضمن بکارگیری نکات دریافتی از مشاوره ها ، مشکلات خود را بیش از پیش بکاهند.


دپارتمان زوجین و مشاوره جنسی


به دلیل عدم آگاهی از مسائل جنسی است که مشاوره مشکلات جنسی و بیشتر مشاوره تلفی مشکلات جنسی تبدیل به یک موضوع بسیار پیچیده شده است. هر چند که مشاوره جنسی معمولا مربوط به زندگی زناشویی و روابط زن و شوهر پس از ازدواج می شود اما صرفا مشاوره مشکلات جنسی به زندگی زناشویی محدود نمی شود. هر فرد، چه دختر چه پسر با رسیدن به سن بلوغ، که معمولا با بلوغ جنسی آغاز می شود، با شرایط جدیدی مواجه می شود. که اگر با آموزش و آگاهی همراه نباشد مشکلات زیادی را برای نوجوانان در سنین بلوغ به وجود خواهد آورد. آموزش های جنسی باید به دور از پرده دری و با رعایت عفت صورت گیرد، چرا که مشاوره جنسی نه تنها ضرری برای فرد ندارد بلکه سبب رفع بسیاری از مشکلات زوج ها و افرادی که تازه به سن بلوغ رسیده اند می باشد.


دپارتمان تن آرامی و یوگاتراپی


انسان در مواجهه با زندگی و رویدادهای اطراف خویش با شرایط متعددی روبروست که آرامش روحی و روانی او را درهم می‌ریزند. هر انسانی نیاز به آرامش دارد. در سایه آرامش عملکردهای روزانه او مفیدتر صورت می‌گیرند، رسیدن به اهداف و برنامه ریزی ها راحت‌تر امکان‌پذیر می‌شود و مهم تر این که سلامت کلی فرد نیز ارتقا می یابد. افراد ناآرام با مشکلات بسیاری در زمینه‌های متعدد مواجه هستند که صدمات حاصل از این مشکلات با ایجاد دور باطل، آرامش را مجددا بهم زده و مشکلات فزاینده‌ای را سبب می‌شود. اولین گام در زندگی سالم و رضایت بخش، رسیدن به آرامش و حفظ آن در شرایط استرس‌زاست؛ پس نیاز است تا آرامش را به روش های مناسب بدست آوریم.


دپارتمان تست های روانسنجی


در جامعه حرفه ای منابع انسانی و سرمایه انسانی ایران، همواره بحث های فراوانی درباره چگونگی استفاده از تست های روانشناختی و روانسنجی و میزان اتکا به نتایج آنها و مقایسه آنها با سایر ابزارهای ارزیابی و نگهداشت و توسعه فردی یا ترکیب آنها با یکدیگر مطرح بوده و هست.
نمونه تست هایی که در این مرکز انجام می شود شامل: تست هوش وکسلر بزرگسال، کودک و نوجوان، تست های شخصیت نئو و کتل، تست های تشخیصی اختلالات، تست های عینی درخت و TATوSAT و تست لام است.


دپارتمان روانپزشکی


برخی از خدمات روانپزشکی مرکز مشاوره فردوس به شرح زیر می باشد:

ارایه مشاوره و مصاحبه در جهت غربالگری و تشخیص مشکلات روانشناختی، ارزیابی خصوصیات شخصیتی جهت ایجاد تناسب شغل با خصوصیات شخصیتی، درمان دارویی در اختلالات روانشناختی، مصاحبه و ارزیابی کودکان و نوجوانان از نظر تمرکز و موفقیت تحصیلی، درمان اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز کودکان و بزرگسالان، درمان دارویی در افسردگی و اضطراب کودکان، مشاوره و ارزیابی و کنترل بیماران مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم، درمان و اصلاح عادت ها از جمله ناخن جویدن و وسواس کندن مو، درمان شب ادراری کودکان
رزرو وقت ملاقات با درمانگران

شما می توانید از طریق انتخاب درمانگر مورد نظر وقت ملاقات با ایشان را رزرو نمایید.انتخاب درمانگر/مشاور

با استفاده از منوی زیر درمانگر/ مشاور مورد نظر خود را انتخاب نمایید.معرفی مشاوره خانواده فردوس

مرکز مشاوره خانواده فردوس با در اختیار داشتن تیمی متخصص از برترین اساتید و مشاوران در حوزه های روانپزشکی، روانشناسی بالینی، مشاوره خانواده و ازدواج،‌ مشاوره تحصیلی، مددکار و روانسنج است. متخصصان این مرکز به شیوه­ های گوناگون خدمات درمانی ارائه می­کنند که مهمترین آنها عبارتند از: مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی، مشاوره الکترونیکی و نوروتراپی. این خدمات در تمامی روزهای هفته در مرکز مشاوره ارائه می شود.

استفاده از مطالب وبسایت مرکز مشاوره خانواده فردوس فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است.