پادکست شماره ۲۳: بدبینی

بدبینی

پادکست شماره ۲۳: بدبینی

عنوان:

توضیحات:


پادکست شماره ۲۳: بدبینی

بدبینی

بدبینی و سوء ظن بسیار تلخ و آزار دهنده است و عامل گناهان زیادی از جمله خیانت، غیبت، تهمت، تحقیر دیگران، قطع رحم، اختلافات و منش‌های خانوادگی و فامیلی، قتل و … خواهد شد.

البته تعریف بدبینی بسیار گسترده است و شامل بدبینی در مورد مسائل اقتصادی، توانایی‌های فردی، ارتباطات خارج از چهارچوب خانواده و مسائل بهداشتی و سلامت می‌شود.

مرجان محمدیان دکترای روانشناسی عمومی با بیان اینکه در مورد بدبینی سه طیف مختلف وجود دارد؛ بیان کرد: یک حالت بدبینی به صورت اختلال است که به آن پارانوئید گفته می‌شودو فرد مبتلا به بیماری پارانوئید مدام در این فکر است که دیگران به فکر ویران کردن زندگی او هستند و از این رو، وجود هرکسی در اطراف خودش را به منزله یک تهدید برمی شمارد.

وی افزود: این اختلال درمان دارد و فرد مبتلا با مراجعه به متخصص و استفاده از دارو و روان درمانی می‌تواند بهبود یابد.

وی با اشاره به این که فرد مبتلا به بیماری پارانوئید (سوء ظن همراه با توهم) به زمین و زمان شک دارد، گفت: فرد مبتلا به پارانوئید احساس می‌کند هرکس او را می‌شناسد برای وی نقشه‌هایی خصمانه می‌کشد که فرد بر اثر عواملی مانند بیماری یا استفاده از مواد مخدر مانند آمفتامین‌ها دچار بدبینی بیمارگونه شده است.

پادکست شماره ۲۳
موضوع این پادکست:
بدبینی
مدرس: نرگس ویژه
مدت زمان: ۲:۲۱ ثانیه
موسیقی زمینه: تکنوازی پیانوی آرام بخش لیدیهاوک (Ladyhawk) از یانی (Yanni)
با ما همراه باشید.

دسته بندی
مشاوره زوجین


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.

هجده − پنج =


معرفی مشاوره خانواده فردوس

مرکز مشاوره خانواده فردوس با در اختیار داشتن تیمی متخصص از برترین اساتید و مشاوران در حوزه های روانپزشکی، روانشناسی بالینی، مشاوره خانواده و ازدواج،‌ مشاوره تحصیلی، مددکار و روانسنج است. متخصصان این مرکز به شیوه­ های گوناگون خدمات درمانی ارائه می­کنند که مهمترین آنها عبارتند از: مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی، مشاوره الکترونیکی و نوروتراپی. این خدمات در تمامی روزهای هفته در مرکز مشاوره ارائه می شود.

استفاده از مطالب وبسایت مرکز مشاوره خانواده فردوس فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است.